Hoe Hackathon in 5 eenvoudige stappen

Waarom praten niet meer mensen over hackathons? Ze zijn geweldig en leveren vaak gratis eten en fidget spinners. Maar het allerbelangrijkste is dat ze een geweldige manier zijn voor softwareontwikkelaars om hun vaardigheden in korte tijd te verbeteren, terwijl ze niet-technische professionals de mogelijkheid bieden om een ​​visie uit te voeren en een idee tot leven te brengen.

Als je geïnteresseerd bent om deel te nemen, houden hogescholen en aan technologie gerelateerde organisaties ze altijd vast. Ik ben er trots op te werken voor een bedrijf (Asurion) dat een jaarlijkse hackathon sponsort, die tientallen innovatieve ideeën en indrukwekkende implementaties oplevert. Tijdens het evenement van dit jaar, anders dan mezelf te omringen met geweldige teamgenoten, volgde ik deze vijf stappen om mijn hackathon-ervaring te optimaliseren.

1. Kies iets actueels

Veel interessante projecten komen uit hackathons, maar nadat je er een paar hebt bezocht, zul je een aantal herhalingen zien. Kies een relatief nieuwe technologie of thema om de nieuwheid te maximaliseren. Zelfs als je niet wint, zul je meer leren en de beperkingen van je comfortzone uitbreiden.

Vanwege de enorme toename van het bezit van thuisassistenten (129% jaar op jaar) besloot ons team om de Amazon Echo te gebruiken voor onze hack. Onze service, Soluto, biedt directe premium-ondersteuning voor technologische problemen. We dachten dat de Echo een handig toegangspunt tot onze service zou kunnen zijn.

Je hackathon-idee hoeft niet altijd de wereld te veranderen. Het kan iets eenvoudigs en leuks zijn dat is geïnspireerd door een boeiende nieuwe show, film of game. Ik heb een paar jaar geleden deelgenomen aan mijn eerste hackathon toen 2048 oorspronkelijk uitkwam. Omdat een van onze sponsors SendGrid was, besloot ik een 2048-game samen te hacken. Het werd goed ontvangen vanwege de relevantie op dat moment.

2. Definieer een MVP

De meeste hackathons duren tussen de 24 en 72 uur. Hoewel dit misschien lijkt alsof het veel tijd is om mee te werken, is dit niet het geval, zelfs niet als je een slaapzak meeneemt. Daarom moet u een minimaal levensvatbaar product (MVP) definiëren dat door uw team kan worden gemaakt, terwijl u tijd overhoudt.

U kunt dit bereiken door uw hack te beperken tot enkele kernfuncties. Als je hack te breed is, lijkt elke functie waarschijnlijk ongepolijst. Als u ideeën heeft over hoe u uw hack in de toekomst kunt uitbreiden, neemt u deze op in uw presentatie als praatpunten. Het publiek en de juryleden zullen je echter niet vergeven als je een geweldig verkoopgesprek hebt, maar er niets tastbaars voor is.

Prijsuitreiking op de Asurion Hackathon 2017 (Nashville). Van links naar rechts: Barry Vandevier (Judge en President of Operations), Alex Hughes, Lucas Rudd, Jonathan Hughes, Daniel Cottone en Brandon Evans

3. Test integraties van derden vroeg

Veel hacks gebruiken API's (Application Programming Interface) om hun toepassing te integreren met andere webgebaseerde services. U kunt uw gebruikers laten inloggen via hun Google-account, tweets verzenden over hun in-app-activiteit en nog veel meer. Het gebruik van API's vergroot uw doelgroep, vereenvoudigt ontwikkelingswerk en verrijkt uw gebruikerservaring.

Helaas hebben API's per ontwerp hun beperkingen. Deze derde partijen hebben heel hard gewerkt voor hun databases en functies, en ze laten je ze niet onverminderd gebruiken. Sommige API's vereisen betaling, de meeste beperken het aantal oproepen dat u binnen een bepaalde tijd kunt doen en alle beperken op een of andere manier de toegang tot hun gegevens. Om misvattingen te voorkomen, moet u uw gebruikstoepassing voor integratie vroeg testen, misschien voordat u andere functies maakt.

Ik heb dit op de harde manier geleerd. Tijdens een vorige hackathon wilde mijn team een ​​Facebook-applicatie maken die identificeerde met welke vrienden je recent geen interactie hebt gehad en je de mogelijkheid gaf om opnieuw verbinding met ze te maken. We hebben de hele applicatie gebouwd tijdens de eerste helft van de hackathon voordat we begonnen met de API-integratie. Er was maar één probleem: Facebook voorkomt dat u informatie over uw vrienden krijgt, tenzij zij ook over de app beschikken. Omdat de app nutteloos zou zijn totdat een aanzienlijk deel van de bevolking hem had geïnstalleerd, moesten we ons idee volledig herwerken met een zeer beperkte tijd.

Bij de Asurion Hackathon hebben we geprofiteerd van het gebruik van interne API's waarmee we in het verleden hebben samengewerkt. Zelfs nog, we hebben eerst aan de integraties gewerkt, voor het geval er iets zou gebeuren. Hierdoor konden we het grootste deel van onze energie richten op het creëren en verfijnen van de gebruikerservaring.

4. Als het niet kapot is, repareer het dan niet

Als u uw MVP met tijd om te sparen hebt geïmplementeerd, kunt u in de verleiding komen om deze op de een of andere manier te wijzigen. Uw team moet deze beslissing niet lichtvaardig nemen. Een hack is geen gebruiksklaar product. Last minute code refactoring hoort niet thuis bij een hackathon. Als uw hack enkele extra gebruikersgerichte verbeteringen of functies zou kunnen gebruiken, moet u evalueren wat het risico versus de beloning van deze veranderingen zijn en uzelf de tijd geven om te herstellen als er iets misgaat. Ik zou ten minste afzien van het aanbrengen van wijzigingen in de hack binnen een uur na uw definitieve presentatie. Op een gegeven moment moet je stoppen met dingen kapot te maken!

Dit betekent niet dat u geen lijst met mogelijke wijzigingen op een ander tijdstip moet maken. Zoals eerder vermeld, is een hack, indien correct gedaan, slechts een MVP, geen eindproduct. Maar dat moet u niet weerhouden om na te denken over toekomstige iteraties van het concept. Hopelijk is je hack iets waar je in gelooft, dus voel je vrij om het project terug te halen nadat de competitie is afgelopen. Loop gewoon niet het risico om iets te breken vlak voor uw presentatie. Daarover gesproken ...

5. Presenteer alsof je hack ervan afhangt (dat doet het)

Sommige hackathons hebben opeenvolgende demonstraties, terwijl anderen showcases hebben waar rechters de hacks op hun gemak bekijken. Hoe dan ook, presentatie is net zo belangrijk, zo niet meer, dan de hack zelf. Als je een geweldig project hebt, maar de awesomeness niet kunt overbrengen, wat is dan het punt? Zorg ervoor dat u een aanzienlijk deel van uw tijd besteedt aan het voorbereiden en oefenen van uw presentatie.

Dit is waar het hebben van niet-ontwikkelaars in je team enorm nuttig kan zijn. Na het definiëren van de MVP kunnen deze leden van het team plannen hoe deze het best parallel aan de ontwikkeling kan worden vermarkt - zolang beide groepen met elkaar communiceren over belangrijke wijzigingen. Ontwikkelaars kunnen helpen zich te concentreren op het 'wat', terwijl de anderen helpen het 'waarom' te verfijnen.

Voordat je je pitch ontwerpt, moet je je publiek identificeren. Als je hackathon het publiek uitnodigt om te oordelen, wil je hun aandacht trekken en het licht op de korreligheid houden. Als u presenteert aan zakelijke stakeholders, neem dan belangrijke financiële projecties en voorbeelden van toegevoegde waarde voor de organisatie op. Ten slotte, als je collega-hackers je project beoordelen, bekijk dan de technische stapel en laat de fijne kneepjes van je architectuur zien.

De meest memorabele presentaties zijn meestal de meest interactieve. Het is één ding om getuige te zijn van een programma dat wordt gebruikt; het is een andere ervaring om het zelf te ervaren. Als u een manier kunt vinden om het publiek toe te staan ​​uw product te demonstreren, ga er dan voor (zolang u op de hoogte bent van uw mogelijke randgevallen).

Als u deze stappen volgt, moet u de hackathon verlaten met een interessant, uniek en goed uitgevoerd resultaat. Dit wil niet zeggen dat je gegarandeerd zult winnen, maar dat is veel minder belangrijk dan de vaardigheden en ervaring die je opdoet door deel te nemen aan deze evenementen.

Als je geïnteresseerd bent om bij ons team te komen, kijk dan gerust naar de vacatures bij Soluto Nashville en stuur me een berichtje!